SZC logo

Szolnoki Szakképzési Centrum

OM kód: 203056/009 | 5100 Jászberény, Hatvani út 2.

Intézmény logo

Szolnoki SZC Klapka György Technikum és Szakképző Iskola

HírekKözérdekű adatokCLASSROOMKRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2022. aug. 23.


Igazgatóság

  AKTÍV ISKOLA LESZÜNK!

  MIÉRT CSATLAKOZTUNK A KEZDEMÉNYEZÉSHEZ? A rendszeres testmozgás és sport alapvető fontosságú tanulóink egészséges fejlődése szempontjából. Ezért iskolánk arra törekszik, hogy minél többen, minél gyakrabban, minél többféle testmozgást végezhessenek.

  AKTÍV ISKOLA LESZÜNK!

  Tudományos kutatások bizonyították, hogy a mozgást támogató iskolai környezetben a diákok:
  •    sokkal többet mozognak, sportolnak,
  •    szívesebben járnak iskolába,
  •    jobb közösséget alkotnak,
  •    jobban tanulnak és jobb jegyeket is szereznek, 
  •    kezdeményezőbbekké válnak az iskolai programokban,
  •    magatartásuk, társas kapcsolataik és az iskolai légkör javul,
  •    aktívabbakká válnak az órai szünetekben, szabadidőben, fittségi állapotuk fejlődik, ezért testileg és lelkileg is egészségesebbé válnak.
  Hiszünk benne, hogy aktív iskolaként segíteni fogjuk az egészségtudatos, mozgásban gazdag életvezetés kialakítását az iskolai közösség körében.  

  MI a kezdeményezés LÉNYEGE?

  Alapvető cél, hogy olyan támogató környezet formálódjon az iskolában, amely arra törekszik, hogy minden tanuló elérje az optimális fizikai és mentális fejlődéséhez és jóllétéhez szükséges, életkorának megfelelő mennyiségű és minőségű testmozgást. Aktív iskolaként az ábrán látható 5 fő területen valósítunk meg különféle mozgást ösztönző programokat, tevékenységeket.

   

   

  Miben változnak az iskola mindennapjai?

  Diákjainkat a testnevelés órákon kívül is arra ösztönözzük, hogy sokat mozogjanak, például tanítás előtt, egyes tanórákon, tanórai szünetekben vagy a délután folyamán. Az eddigieknél több és változatosabb mozgás- és sportlehetőséget biztosítunk, törekedve arra is, hogy külső partnerek is segítsék  munkánkat.

   

  Miért különleges ez a kezdeményezés?

  Iskolánk számára lehetőséget biztosít a folyamatos fejlődésre, amihez különböző mozgásra ösztönző feltételeknek kell megfelelnünk. A feltételeknek való megfelelést a Magyar Diáksport Szövetség szakemberei támogatják és értékelik, mely értékelés során iskolánk az említett 5 fő területen szerezhet minősítéseket. Szeretnénk, ha évről évre mi is magasabb szintre tudnánk jutni az Aktív Iskola minősítési rendszerben, melynek köszönhetően még ösztönzőbb környezetet tudunk kialakítani diákjaink számára!

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Beiratkozás a 9. évfolyamra

  Beiratkozás a 9. évfolyamra

  2024. június 26. (szerda) 8.00-11.45 és 13.00 – 15.45 2024. június 27. (csütörtök) 13.00 – 15.45 A beiratkozás időpontja vonatkozik a technikumi és szakképző osztályokra egyaránt! Kérjük, a beiratkozására szíveskedjenek magukkal hozni a felvételi értesítő levélben felsorolt dokumentumokat (pl.személyes okmányok, általános iskolai bizonyítvány stb.)

  2024. jún. 21.


  Igazgatóság

  Nyári szünet köszöntő

  Nyári szünet köszöntő

  Nyári szünet köszöntő

  2024. jún. 14.


  Igazgatóság

  Beiratkozás

  Beiratkozás

  Beiratkozás időpontjai: 2024. június 26. (szerda) 8.00-11.45-ig és 13.00 – 15.45-ig 2024. június 27. (csütörtök) 13.00 – 15.45-ig

  2024. máj. 22.  Partnereink

  SZC logo

  Szolnoki Szakképzési Centrum


  Szolnoki SZC Klapka György Technikum és Szakképző Iskola

  5100 Jászberény, Hatvani út 2.

  Telefon: +36203949349

  E-mail: klapka@szolmusz.hu

  OM azonosító: 203056/009

  Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2021/000780


  2024Szolnoki SZC Klapka György Technikum és Szakképző Iskola